Wspieram to!


Krótko i na temat. Dzisiaj chciałabym przedstawić Ci, Drogi Czytelniku, akcje finansowania społecznościowego, które wspieram i chciałabym, byś również je zobaczył.

Nieco rozrywki, czyli gra Gibbous – niespełna tydzień do końca!

 

Gry przygodowe typu wskaż i kliknij (ang. point&click) ogrzewają moje serce już od wielu lat. Syntetyzują wszystko to, co kocham — ciekawą historię, zagadki logiczne, oprawę dźwiękową i wizualną.

Współcześnie ten typ gier został mocno przyćmiony przez produkcje typu Wiedźmin, Assasin Creed czy GTA, w których poznawanie historii przeplata się z dynamiczną zręcznościową rozgrywką, a nie rozwiązywaniem zagadek logicznych. Dlatego współczesne gry przygodowe nie są już tak bardzo rozbudowane — pod względem fabularnym, rozgrywkowym i wizualnym — jak za czasów swojej świetlności. Dużą część stanowią małe niezależne produkcje.
Ostatnio na horyzoncie pojawiła się kolejna taka produkcja, która wyjątkowo przypadła mi do gustu. Komediowa przygoda z wątkami cthulu osadzona we współczesnej Transylwanii. Poza tym autorzy nie chcą iść na kompromis i być zmuszeni wykorzystywać uproszczone sztuczki animacyjne. Jeśli zbiorą odpowiednią ilość pieniędzy postacie, a nawet cut scenki (czyli filmiki) będą wykonane przy pomocy płynnej animacji.

Zakład — tylkodziewięć dni, by uratować największą w Polsce siedzibę FabLabu

 

                                    
Zakład to przestrzeń dla wytworców i majsterkowiczów w Poznaniu, jednak budynek w którym dotychczas działał, został sprzedany, a najemcy dostali wypowiedzenia umowy. Działacze mają na oku nowy budynek, ale przeprowadzka i przystosowanie go to koszty, które przekraczają możliwości organizatorów Zakładu.
Przez 2 lata puste industrialne przestrzenie wypełnione zostały prężnie działającymi stanowiskami. Inicjatorzy zaczynali z kilkoma narzędziami, by na chwilę obecną wypełnić przestrzeń warsztatem stolarskim, ślusarskim, spawalniczy, krawieckim, elektronicznym oraz druku 3d. Każdy może wpaść i coś naprawić czy stworzyć lub nauczyć się jak tworzyć niezwykłe przedmioty. Twórcy przygotowali około 118 warsztatów, które nauczyły 2000 osób nowych umiejętności.
Dotychczas Zakład utrzymywał się dzięki pracy wolontaryjnej jego pomysłodawców, ale teraz sam sobie nie poradzi.
Celem projektu jest wynajęcie, wyremontowanie i wyposażenie nowej siedziby Zakładu. Rozwinięcie oferty i możliwości, jakie oferują pracownie. Stworzenie warunków rozwoju i zapewnienie samowystarczalności Zakładu w przyszłości.

Biblia Audio Superprodukcja — 29 dni do końca

 

                                    
Krzysztof Czeczot, to reżyser i producent słuchowisk i audiobooków, który postanowił przygotować niesamowitą, dźwiękową produkcję BIBLII, która będzie dostępna dla każdego nieodpłatnie na stronie bibliaaudio.pl, na kanale YouTubeoraz w serwisie SoundCloud.
Celem projektu jest udźwiękowienie całej Biblii – Starego i Nowego Testamentu. Ten proces wymaga nie tylko odpowiednio dużych środków, ale też czasu. Zamiast jednak czekać do końca 2017 roku na udostępnienie całości, możecie z nami współtworzyć tę produkcjęi sukcesywnie otrzymywać kolejne części, w miarę osiągania kolejnych założonych progów. Pierwszy próg to około 20 godzin gotowego materiału. Kolejne zakładają łącznie 90 godzin.
Do projektu zostanie zaangażowanych około 300 aktorów,(odgrywających poszczególne role postaci biblijnych), w tym czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu: Krystynę Jandę, Małgorzatę Kożuchowską, Adama Woronowicza, Jerzego Trelę, Wojciecha Malajkata i innych.
Warstwa dźwiękowa projektu złożona będzie z najwyższej klasy efektówdźwiękowychprzenoszących słuchacza w świat wydarzeń opowiadanych historii. Do BIBLII AUDIO zostanie skomponowana oryginalna muzyka, a poszczególne utwory zarejestrowane zostaną przez filharmoników.