o mnie

Nazywam się Anna Teodorczyk-Twardowska

Jestem grafikiem i specjalizuję się w ilustracji oraz łamaniu i składzie tekstu.

W praktyce znaczy to, że przekładam pomysły twórców oraz małych i większych biznesów na obrazy przeznaczone m.in.: do reklam, komunikacji w mediach społecznościowych czy materiałów graficznych. Zamieniam także teksty autorów w gotowe karty książek, publikacji, raportów i e-booków, które są atrakcyjne i zrozumiałe dla czytelników.

Ja nie szukam, ja znajduję

Choć tak mawiał Pablo Picasso, to mamy ze sobą odrobinę wspólnego.

Niezależnie od tego, czy masz już gotową wizję projektu, czy Twój pomysł dopiero kiełkuje – mam sprawdzone sposoby na to, by dowiedzieć się, czego potrzebujesz. Dzięki bliskiej współpracy i rozmowie, finalnie tworzę ilustracje, które przyciągają uwagę, bawią i zachwycają lub pracuję z tekstem i sprawiam, że doskonale się go czyta.

Moim znakiem rozpoznawczym są trzy, autorskie i charakterystyczne style, które są odpowiedzią na obecne trendy i potrzeby klientów. Mój styl realistyczno-komiksowy szczególnie doceniają kobiety, twórcy internetowi i autorzy. Z przyjemnością przygotuję dla Ciebie także wyrafinowany projekt w stylu artystycznym, który wypracowałam z myślą o magazynach lifestylowych, a także produktach i usługach premium. Rysuję także w stylu komiksowym, który sprawdza się m.in. w podręcznikach.

Ilustracja dziewczyny z młotkiem. Łamanie i skład

POZNAJ STYLE, W KTÓRYCH PRACUJĘ

Ilustracja to moja, wymarzona zawodowa przestrzeń, która daje mi możliwość ożywiania pomysłów i rysowania w stylach, które najbardziej lubię. Wobec projektów jestem bardzo wymagająca – kończę je dopiero wtedy, gdy jestem z nich dumna. Wcześniej wiele razy kreślę i zmazuję szkice aż do momentu, gdy uznam, że nic już bym nie zmieniła. Z kolei, skład tekstu to doskonała przeciwwaga i techniczna dziedzina, w której stale się rozwijam.

Z kim pracowałam?

Mam za sobą realizację odważnych i nietypowych projektów, którymi chętnie się chwalę. Miałam okazję współpracować z twórcami, takimi jak:

Leszek Cibor Ideaman, Na nowo śmieci  Julia Wizowska, Ola Gościniak – Jestem Interaktywna, Ewa Popielarz Akademia Korekty Tekstu
Aneta Wątor MotiWator, Anna Kupisz-Cichosz.

Tworzyłam także dla firm, instytucji i wydawnictw m.in.: Drukarnia Chroma, Wydawnictwo Słowne (Burda), Wydawnictwo ZNAK, Trefl, Wydawnictwa Draco, Bank Millenium, Skanska, Muzeum Historii Polski, RealCo, Concierge Group, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Lasów Państwowych.

Co poza tym…?

Aktywnie działam w blogosferze, dzielę się wiedzą na blogu, a także podczas prelekcji i relacji live w mediach społecznościowych. Poradzę grupę Grafika-ilustracja: rozwój i wsparcie zawodowe.

W czasie wolnym tworzę rysunki satyryczne i publikuję artykuły. Moja publikacja o postrzeganiu ilustracji przez dzieci ukazała się na stronie Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Prywatnie fascynuje mnie nie tylko sztuka, ale także literatura i rozwiązywanie zagadek w grach przygodowych, o czym piszę dla portalu Przygodomania.

Opinie klientów.

Dziękujemy za współpracę, pomysłowość i elastyczne podejście. Twoje ilustracje zainspirowały nas plastyczną energią i psychologią postaci. Swoim talentem nadałaś życie procesom naszej wewnętrznej komunikacji. 

Monika Raczkowska (Chroma) i Iwo Zmyślony (umiemy.com)

Bolączką autora, który decyduje się na self-publishing z pewnością jest samodzielne skoordynowanie trudnego procesu redakcji i korekt wraz ze składem graficznym książki i tej mozolnej sekwencji nanoszenia finalnych uwag, drobnych zmian. Z Anią jednak nie zostaniesz z tym sam, bo jest ona zdecydowanie dobrym graczem zespołowym, dzięki czemu skład i cała komunikacja dookoła składu i finalnej redakcji książki przebiega płynnie, przyjemnie, a to owocuje udanym produktem i dobrym doświadczeniem.

Leszek Cibor

IdeamanTV

Z Anią zetknęłam się po raz pierwszy jako korektor – składała książkę, którą ja później poprawiałam. I już wtedy wiedziałam, że jeśli kiedyś sama będę coś wydawać, to pierwsze kroki skieruję właśnie do niej. Minęło trochę czasu i gdy zaczęłam tworzyć swoją Akademię korekty tekstu, poprosiłam Anię o pomoc przy składzie. Przygotowała cały layout, motywy przewodnie, symbole i złożyła blisko 1000 stron bardzo wymagającego tekstu! A ja na każdym etapie mówiłam tylko: „Genialne, nie mam żadnych uwag”. Polecam Wam współpracę z Anią. Nigdzie nie znajdziecie tak profesjonalnej i kompleksowej usługi!

Ewa Popielarz

Redaktorka i copywriterka

Ilustracje są genialne, zakochałam się od pierwszego wejrzenia! Pani Anno, bardzo dziękuję za dobrą współpracę i ocean cierpliwości.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak,

DyleMatki autorka książki SelfReg, wyd. Znak

Anna to skrupulatna, pracowita i uczciwa osoba do współpracy. Jeśli potrzebujesz zaufanej osoby, która zrobi skład Twojej książki, trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Aneta Wątor

Do pani Ani trafiliśmy z polecenia – jesteśmy zadowoleni z pierwszej współpracy: dobry kontakt, takież tempo prac i wprowadzania do nich naszych sugestii. Ilustracje są ładne, wysmakowane, z klasą. 

Paulina Ohar-Zima,

Product Manager serii gier dla małych dzieci Zu&Berry

100 procent profesjonalizmu. Niezwykła otwartość na sugestie klienta, zrozumienie dla nich i pomysłowość. Kontakt bez zarzutu, w dodatku bardzo sympatyczny.

Karolina Wichowska

Współpraca z Anną Teodorczyk była szybka, skuteczna i terminowa. Propozycje Ani mnie urzekły – jestem naprawdę zadowolona. W przyszłości z pewnością stworzymy jeszcze nie jeden projekt. Zdecydowanie polecam!

Ola Gościniak

Nawiązanie współpracy z Panią Anną Teodorczyk było bardzo dobrą decyzją. Podczas przygotowywania ilustracji do materiałów firmowych, Pani Anna brała pod uwagę wszystkie przesyłane wskazówki, dzięki czemu efekt końcowy jest zgodny z naszą identyfikacją wizualną i standardami.

 

Współpracę z Panią Anią polecam każdemu. Ja osobiście cenie ją za terminowość, za dokładne odzwierciedlenie pomysłów, którego miałam w głowie oraz za ogromną kreatywność. W czasie realizacji rysunku była bardzo wnikliwa, uważna oraz dawała sugestie, które wiele ułatwiały. Finalnie jestem zadowolona z realizacji i na pewno powrócę z nowymi pomysłami.

Patrycja Forf, Departament Store