o mnie

Nazywam się Anna Teodorczyk-Twardowska

Projektuję książki, rysuję ilustracje i tworzę animacje.

Moją misją jest:
💛 czynienie świata trochę ładniejszym,
🧡 trochę czytelniejszym,
💚 trochę bardziej zrozumiałym.

W praktyce znaczy to, że przekładam pomysły twórców oraz małych i większych biznesów na obrazy przeznaczone m.in.: do ilustracji tekstów i wspierania edukacji, reklam, komunikacji w mediach społecznościowych i innych użytkowych materiałów graficznych. Zamieniam także teksty autorów w gotowe karty książek, publikacji, raportów i e-booków, które są atrakcyjne i zrozumiałe dla czytelników.

Ja nie szukam, ja znajduję

Choć tak mawiał Pablo Picasso, to mamy ze sobą odrobinę wspólnego.

Niezależnie od tego, czy masz już gotową wizję projektu, czy Twój pomysł dopiero kiełkuje – mam sprawdzone sposoby na to, by dowiedzieć się, czego potrzebujesz. Dzięki bliskiej współpracy i rozmowie, finalnie tworzę ilustracje, które przyciągają uwagę, bawią i zachwycają lub pracuję z tekstem i sprawiam, że doskonale się go czyta.

Ilustracja minimalistyczna przedstawia kobietę rxucającą papierowe samoloty

Moim znakiem rozpoznawczym są dwa, autorskie i charakterystyczne style ilustracji, które są odpowiedzią na obecne trendy i potrzeby klientów.

Rysunek biznesowy i ekspercki wspiera komunikację, ułatwia przekazywanie i przyswajanie informacji, czyni prostszym, to co skomplikowane. Jeśli chcesz poprawić odbiór treści eksperckich lub szkoleniowych, zilustrować wewnętrzne procesy firmy, uatrakcyjnić swoją reklamę — ten styl Ci w tym pomoże.
Sprawdź także w jaki sposób może przysłużyć Ci się animacja reklamowa.

Rysunek inspirowany Narodzinami Wenus

Ilustracja dziecięca i rysunek komiksowy, to styl który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest kreatywność i wyobraźnia. Kolorowe i pełne detali rysunki, lub ich minimalistyczne wersje, wprowadzą życie do każdej książki dziecięcej, literatury młodzieżowej oraz tej kierowanej do dojrzałego czytelnika, gry planszowej i karcianej, plakatu oraz każdego innego projektu.

Zobacz więcej moich rysunków

Projekty książkowe to przestrzeń, w której wiedza techniczna i kreatywność wychodzą sobie na przeciw. Przygotowanie okładki, layout, łamanie i skład, to elementy, które składają się na piękną oraz czytelną publikację. Niezależnie czy chodzi o książkę drukowaną czy ebooka, zawsze staram się włożyć w projekt całą widzę, umiejętności i serce, by moi klienci otrzymali produkt wysokiej jakości.

Sprawdź moje książkowe realizacje

Z kim pracowałam?

Miałam okazję współpracować z twórcami, takimi, jak: Ola Gościniak – Jestem Interaktywna, Tomasz Miler, Joanna Rułkowska Prawo mamy, Leszek Cibor Ideaman, Na nowo śmieci  Julia Wizowska, Ewa Popielarz Akademia Korekty Tekstu, Aneta Wątor MotiWator.

Tworzyłam dla firm, instytucji i wydawnictw, m.in.:

  • Przez 9 lat byłam głównym ilustratorem w Wydawnictwie Draco, dla którego stworzyłam tysiące rysunków na potrzeby podręczników do nauki języków obcych.
  • Pracowałam nad graficzną częścią wewnętrznej komunikami w CPPC oraz Drukarnii Chroma.
  • Przygotowywałam projekty dla Wydawnictwo Słowne (Burda), Wydawnictwo ZNAK, Trefl, Bank Millenium, Skanska, Muzeum Historii Polski, RealCo, Concierge Group, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Lasów Państwowych i wielu innych.

Co poza tym…?

Aktywnie działam w blogosferze, dzielę się wiedzą na blogu, a także podczas prelekcji i relacji live w mediach społecznościowych. Poradzę grupę Grafika-ilustracja: rozwój i wsparcie zawodowe.

W czasie wolnym tworzę rysunki satyryczne i publikuję artykuły. Moja publikacja o postrzeganiu ilustracji przez dzieci ukazała się na stronie Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Prywatnie fascynuje mnie nie tylko sztuka, ale także literatura i rozwiązywanie zagadek w grach przygodowych, o czym piszę dla portalu Przygodomania.

Opinie klientów.

Z przyjemnością dzielę się moim doświadczeniem współpracy z Anną Teodorczyk przy składzie książki „Biznes Mamy”. Ania to prawdziwa profesjonalistka, która doskonale zrozumiała moją wizję i przelała ją na strony publikacji.

Co wyróżnia Anię?
Kreatywność i precyzja. Doskonała komunikacja. Zaangażowanie we wspólny sukces.

Joanna Rułkowska

Prawo mamy

Dziękujemy za współpracę, pomysłowość i elastyczne podejście. Twoje ilustracje zainspirowały nas plastyczną energią i psychologią postaci. Swoim talentem nadałaś życie procesom naszej wewnętrznej komunikacji. 

Monika Raczkowska (Chroma) i Iwo Zmyślony (umiemy.com)

Bolączką autora, który decyduje się na self-publishing z pewnością jest samodzielne skoordynowanie trudnego procesu redakcji i korekt wraz ze składem graficznym książki i tej mozolnej sekwencji nanoszenia finalnych uwag, drobnych zmian. Z Anią jednak nie zostaniesz z tym sam, bo jest ona zdecydowanie dobrym graczem zespołowym, dzięki czemu skład i cała komunikacja dookoła składu i finalnej redakcji książki przebiega płynnie, przyjemnie, a to owocuje udanym produktem i dobrym doświadczeniem.

Leszek Cibor

IdeamanTV

Z Anią zetknęłam się po raz pierwszy jako korektor – składała książkę, którą ja później poprawiałam. I już wtedy wiedziałam, że jeśli kiedyś sama będę coś wydawać, to pierwsze kroki skieruję właśnie do niej. Minęło trochę czasu i gdy zaczęłam tworzyć swoją Akademię korekty tekstu, poprosiłam Anię o pomoc przy składzie. Przygotowała cały layout, motywy przewodnie, symbole i złożyła blisko 1000 stron bardzo wymagającego tekstu! A ja na każdym etapie mówiłam tylko: „Genialne, nie mam żadnych uwag”. Polecam Wam współpracę z Anią. Nigdzie nie znajdziecie tak profesjonalnej i kompleksowej usługi!

Ewa Popielarz

Redaktorka i copywriterka

Ilustracje są genialne, zakochałam się od pierwszego wejrzenia! Pani Anno, bardzo dziękuję za dobrą współpracę i ocean cierpliwości.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak,

DyleMatki autorka książki SelfReg, wyd. Znak

Anna to skrupulatna, pracowita i uczciwa osoba do współpracy. Jeśli potrzebujesz zaufanej osoby, która zrobi skład Twojej książki, trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Aneta Wątor

Do pani Ani trafiliśmy z polecenia – jesteśmy zadowoleni z pierwszej współpracy: dobry kontakt, takież tempo prac i wprowadzania do nich naszych sugestii. Ilustracje są ładne, wysmakowane, z klasą. 

Paulina Ohar-Zima,

Product Manager serii gier dla małych dzieci Zu&Berry

100 procent profesjonalizmu. Niezwykła otwartość na sugestie klienta, zrozumienie dla nich i pomysłowość. Kontakt bez zarzutu, w dodatku bardzo sympatyczny.

Karolina Wichowska

Współpraca z Anną Teodorczyk była szybka, skuteczna i terminowa. Propozycje Ani mnie urzekły – jestem naprawdę zadowolona. W przyszłości z pewnością stworzymy jeszcze nie jeden projekt. Zdecydowanie polecam!

Ola Gościniak

Nawiązanie współpracy z Panią Anną Teodorczyk było bardzo dobrą decyzją. Podczas przygotowywania ilustracji do materiałów firmowych, Pani Anna brała pod uwagę wszystkie przesyłane wskazówki, dzięki czemu efekt końcowy jest zgodny z naszą identyfikacją wizualną i standardami.