Jan Pesymista – mój pierwszy komercyjny projekt komiksu

Czy da się uciec od sprzedaży?
Czy to niezbywalne przekleństwo?
A może trzeba ją po prostu oswoić?

Jan wkraczając na rynek pracy był pełen optymizmu. Sześć lat później jest największym pesymistą jakiego nosiła ziemia. Pragnął spokojnej pracy w administracji lub księgowości, jednak jego ścieżki nieustannie krzyżują się ze znienawidzoną sprzedażą. Ale czy taka ona zła, jak ją malują? A może wystarczy tylko zmienić podejście?


Jeśli śledzisz, Drogi Czytelniku, mojego fanpage’a lub Instagram, być może zauważyłeś, że tydzień temu, zaczęły pojawiać się tam ilustracje z postacią będącą głównym bohaterem mojego nowego projektu.

Rysowana jest w innym stylu, niż moje dotychczasowe realizacje Kartek z Kalendarza oraz Dolara psa z pomysłem (tu link). Nie jest to jednak jedyna różnica. Ten projekt, będzie moim pierwszym komercyjnym projektem!
Od kilku tygodni pracuję nad komiksem, którego fabuła będzie prowadzić czytelnika z punku A do punku B, ale poszczególne sceny podzielone są na pojedyncze paski komiksowe. Całość zostanie zebrana w jeden zeszyt komiksowy, który ukaże się drukiem oraz elektronicznie.

Jan Pesymista czarno-humorystyczny komiks o pewnym sprzedawcy


 

Jan Pesymista to czarno-humorystyczny komiks przedstawiający perypetie pewnego sprzedawcy. Za pomocą przerysowanych sytuacji, naśmiewam się ze stereotypów tego zawodu oraz z ludzkich zachowań, nie oszczędzając głównego bohatera.
Jan wzorowany jest na autentycznej postaci, a historie przedstawione w komiksie stanowią zbiór anegdotek różnych osób, które w taki czy inny sposób miały styczność ze sprzedażą.

Z drugiej strony chcę pokazać, że sprzedaż sprzedaży nierówna, wiele zależy od sytuacji i ludzi. Czasem coś musi się po prostu zmienić, by kwaśną cytrynę zamienić w słodką lemoniadę.

W związku z powstawaniem tego komiksu ma gorącą prośbę do Ciebie, Drogi Czytelniku:

lub

Zapisy na listę mailingową w ankiecie nie sąobowiązkowe przy wypełnianiu tej ankiety. Ale jeśli się zdecydujesz, raz w tygodniu będziesz otrzymać ode mnie wiadomość jak postępują prace nad komiksem, a oprócz tego:

  • Pojedyncze paski komiksu, dodatkowe grafiki czy filmy – zarówno te, kt
    óre wykorzystam w reklamie, jak i te, których nie zobaczy nikt, przed oficjalną premierą.
  • Informacje o przedsprzedaży i rabaty dostępne tylko dla osób zapisanych na listę mailingową.
  • Ponadto masz możliwość – jeśli chcesz – uczestniczenia w powstawaniu komiksu. Chętnie przeczytam o Twoich wrażeniach z czytania dostarczonych materiałów i odniosę się do nich, korygując zawartość zeszytu.

Co sądzisz o takim projekcie, Drogi Czytelniku?
Daj mi znać w komentarzu no i koniecznie wypełnij ankietę!